Mazgaon Mumbai, Maharashtra
GST No. 27AAAFD1452H1ZT
Call 0804763726986% Response Rate
Send Enquiry







Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Glass Type | Borosilicate |
| Thickness | 17 mm |
| Glass Material | Borosilicate |
| Maximum Pressure Rating | 2 kg -8 Kg |
| Application | Level Gauge |
| Max Operating Pressure | 8 Kg |
| Temperature Limit | 300 °C |
| Brand | Diamond Make |
| Glass Shape | Gauge Glass |
| Standard | DIN 7081 |
View Complete details