Mazgaon Mumbai, Maharashtra
GST No. 27AAAFD1452H1ZT
Call 0804763726983% Response Rate
Send Enquiry







| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Body Material | Stainless Steel (SS 304) |
| Connection Type | Flanged |
| Glass Material | Tempered Glass |
| Pressure Limit | 6 bar |
| Maximum Pressure Rating | 2 kg - 10 kg |
| Max Operating Pressure | 10 kg |
| Brand | Diamond Glass |
| Glass Shape | Round |
| Temperature Limit | 150°C |
| Surface Finish | Polished |
View Complete details