Mazgaon Mumbai, Maharashtra
GST No. 27AAAFD1452H1ZT
Call 0804763726986% Response Rate
Send Enquiry





Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Body Material | Glass |
| Connection Type | Flanged |
| Glass Material | Borosilicate |
| Pressure Limit | 10 bar |
| Maximum Pressure Rating | 2 Kg - 10 kg |
| Max Operating Pressure | 10 kg |
| Brand | Daimond Make |
| Glass Shape | Round |
| Temperature Limit | 150°C |
| Surface Finish | Polished |
View Complete details