Mazgaon Mumbai, Maharashtra
GST No. 27AAAFD1452H1ZT
Call 0804763726986% Response Rate
Send Enquiry




Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Glass Type | Plain Tubular |
| Temperature Limit | 200 °C |
| Maximum Pressure Rating | 2 kg - 5 kg |
| Max Operating Pressure | 5 kg |
| Brand | Diamond Make |
| Glass Shape | Tubular |
| Standard | IS Standard |
| Edge Finish | Polished |
| Application | Water level bolier gauge |
| Colour | Transparent |
View Complete details