Mazgaon Mumbai, Maharashtra
GST No. 27AAAFD1452H1ZT
Call 0804763726983% Response Rate
Send Enquiry







| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Material | Galss |
| Body Material | Stainless Steel (SS 304) |
| Connection Type | Toughened glass with wiper. |
| Glass Material | Tempered Glass |
| Pressure Limit | 6 bar |
| Brand | Diamond |
| Usage/Application | Industrial |
| Color | Transaparent |
| Glass Shape | Round |
| Temperature Limit | 150°C |
View Complete details










| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Usage Area | Industrial |
| Material | Glass |
| Usage/Application | Industrial |
| Steel Grade | SS 304 |
| Rod Material | Stainless Steel |
| Brand | Diamond |
| Section Shape | Round |
| Color | transparent |
| Pack Size | 1 Piece |
| Packaging Type | Box |
View Complete details






| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Body Material | Stainless Steel (SS 304) |
| Connection Type | Toughened glass with wiper. |
| Glass Material | Tempered Glass |
| Brand | Diamond Make |
| Usage/Application | Industrial |
| Glass Shape | Round |
| Material | Glass |
| Temperature Limit | 150°C |
| Shape | Round |
| Application | Tank, Chemical Processing, Pharmaceutical, Oil & Gas |
View Complete details